LKS Sokół Orzech – Górnik Bobrowniki Śląskie 4-3 (1-1)

Bramki: Biela Adrian 2, Rogala Krystian 2

Skład: Matysek Paweł – Lasok Mateusz, Grabowski Marek, Mik Tomasz, Langosz Paweł – Dolibóg Mateusz, Praski Mateusz – Skrzypulec Michał, Rogala Krystian, Dryk Mateusz, Biela Adrian

Zmiany: Hadyk – Dryk, Żydek – Skrzypulec, Biela – Waida

W końcu zwycięstwu na własnym boisku, i to w jakich okolicznościach.  Do meczu przystępujemy po małych problemach w ciągu tygodnia, ale z chęcią przełamanie złej passy. Mimo kolejnych osłabień w kadrze, stanęliśmy na wysokości zadania i pokonaliśmy solidną drużynę z Bobrownik po bardzo emocjonującym spotkaniu.

Początek spotkania to wzajemne badanie się zespołów. W mecz lepiej wchodzimy My, kiedy Adi Biela wykorzystuje sytuację sam na sam. Tylko 10 minut utrzymujemy prowadzenie. Po akcji skrzydłem gości, napastnik dokłada nogę do piłki zagranej wzdłuż bramki i jest remis, który utrzymuje się do końca pierwszej połowy.

Ale to co działo się w drugiej połowie….. Początek wyrównany bez stuprocentowych sytuacji dla którejkolwiek z drużyn. Potem w dwie minuty goście wychodzą na dwubramkowe prowadzenie, by po kolejnych 10 minutach już był remis najpierw po strzale Krystiana Rogali z pola karnego a potem po zamknięciu akcji przez Adriana. Później to goście mają dwie znakomite sytuacje, jednak przy odrobinie szczęścia wychodzimy z nich a po kolejnych 10 minutach prowadzimy 4:3 gdy piłka po wrzutce Krystiana i rykoszecie obrońcy ląduje w bramce. Chwilę później mogło być jeszcze lepiej jednak Jacek przegrywa pojedynek sam na sam z bramkarzem gości. W samej końcówce jeszcze goście mają wyborną okazję. Wynik jednak nie ulega zmianie i pierwsze zwycięstwo na boisku w Orzechu od 16 kwietnia 2016 roku stało się faktem.

Żółtozielone to barwy niezwyciężone. Walczymy dalej mimo kolejnych przeciwności.