Dobry początek, choć okupiony stratami…
I kolejka klasa A podokręg Bytom 19.06.2017 r.

Górnik Bobrowniki Śl. – LKS Sokół Orzech 0-3 (0-1)

bramki: Praski Mateusz, Tobor Mateusz, Biela Adrian

Skład: Zapiór cz.k. – Lasok ż.k.( Huras ), Mik, Hanak ż.k., Langosz ż.k., Neuman, Praski ż.k, Biela ( Weber ), Kwaśniewski (Boncol ), Tobor ( Skrzypulec ), Urbanowicz ż.k. ( Krupa )

W kadrze również: Hadyk, Grabowski Michał

Początek spotkania nie był w naszym wykonaniu najlepszy. Graliśmy trochę za wolno, zbyt asekuracyjnie, co próbowali wykorzystać zawodnicy Górnika, stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji. Z biegiem czasu gra się wyrównała. W 32 minucie rzut wolny na bramkę bardzo ładnym strzałem zamienił kapitan Naszej drużyny Praski Mateusz. Po bramce to my uzyskaliśmy przewagę na boisku.I gdy wszyscy myśleli o przerwie, błąd naszych środkowych obrońców wykorzystał napastnik Górnika i pomknął na naszą bramkę. Interweniujący poza polem karnym Kuba Zapiór, spowodował jego upadem w konsekwencji czego ujrzał czerwoną kartkę. Między słupkami stanął debiutant na poziomie seniorskim Boncol Wojciech, a z boiska zszedł Kwaśniewski Tomasz. W przerwie dokonaliśmy jednej zmiany z konieczności Urbanowicz Mateusz zszedł z boiska a na nim pojawił się Krupa Sebastian.
Od początku drugiej połowy drużyna Górnika rzuciła się do ataków. My natomiast mądrze i konsekwentnie grając z tyłu wyprowadziliśmy co chwilę groźne kontry. Dwie z nich w 51 i 53 minucie zakończyły się bramkami. Najpierw Mateusz Tobor wygrywa pojedynek sam na sam, a później Adrian Biela na bramkę zamienia bardzo dobre dogranie wzdłuż bramki Sebastiana Krupy. Górnik próbował chaotycznie atakować, lecz cała Nasza drużyna z debiutantem w bramce w grze obronnej spisała się na piątkę z plusem. Mogliśmy jeszcze bardziej skarcić rywala jednak ani Skrzypulcowi, Weberowi, Hurasowi czy Krupie, którzy pojawili się na boisku nie udało się podwyższyć prowadzenia. Do końca zachowaliśmy czyste konto z tyłu i pierwsze trzy punkty powędrowały do Orzecha.
Wielkie Brawa dla Całego Zespołu